Конкурс арт-критиків “Межі та території мистецтва”

Stedley Art Foundation оголошує IV Мистецтвознавчий конкурс для арт-критиків  Межі та території мистецтва”.

Територія мистецтва – це передусім територія уяви, де можна говорити про альтернативне минуле та сьогодення, а можна вигадувати, конструювати сценарії майбутнього. Художники здатні створювати «території» для обговорення та оприявнювати неочевидні на перший погляд проблеми. Пропонувати найхимерніші варіанти їхнього вирішення, не обмежуючи себе ані в методах, ані в засобах. Оголошуючи тему “Межі та територіі мистецтва”, ми пропонуємо учасникам Конкурсу поміркувати про межі мистецтва та цілком реальні кордони, які воно здатне осмислити. Подумати про часові, територіальні чинники – території, що існують в реальності, а також ті, що виникають у колективній уяві в результаті інформаційних війн. Про критерії мистецтва. Як мистецтво може працювати з реальними та уявними кордонами, як територія мистецтва може створювати евристичні сценарії для розвитку наявних територій. Де проходить межа між художником і громадянином.

Мета конкурсу – ввести в орбіту  сучасної арт-критики нові імена, налагодити  комунікацію між молодими критиками й авторитетними виданнями та інтернет-ресурсами.

Вікдо 30 років

Завдання конкурсу – есей в рамках оголошеної теми  обсягом до 10 сторінок друкованого  тексту.

Роботи на конкурс слід подати до 20 серпня 2015 року  координаторці конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com

На І етапі експерти відбирають  десять  найкращих текстів. 19-20 вересня провідні редактори профільних медіа та арт-критики  проведуть два дні майстер-класів  з десятьма фіналістами конкурсу.

На ІІ етапі фіналісти допрацьовують свої тексти з урахуванням набутих знань і практичних порад,  і подають остаточний варіант конкурсної роботи до 15 жовтня.

Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України.

*Роботи подаються експертам і членам журі у закодованому вигляді.

Усю загальну інформацію щодо  конкурсу, а також Умови ІV Мистецтвознавчого Конкурсу читайте на сайті Stedley Art Foundation, оперативна інформація – на сторінці в Facebook.

Члени журі

Ольга Балашова, критикиня, мистецтвознавець, викладачка НАОМА

Оксана Баршинова, історик мистецтва, кураторка, завідувачка відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ

Катерина Ботанова, незалежна кураторка, культурна критикиня й аналітик, співкураторка фестивалю CULTURESCAPES, Швейцарія, членкиня робочої групи Платформи стратегічних ініціатив Культура-2025″

Борис Гриньов, академік Національної академії наук України, колекціонер

Валентина Клименко, журналістка,  мистецтвознавиця, кураторка Мистецтвознавчого Конкурсу

Катерина Стукалова, критикиня, мистецтвознавець

Нагороди

І місце – музейна поїздка в Італію, публікація  в онлайн-журналі Korydor, журналі Art Ukraine чи Biruchiy.

ІІ місце – 5000 грн, публікація  в онлайн-журналі Korydor або журналі Art Ukraine.

ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн від видавництва «Родовід», публікація у журналі Art Ukraine або  онлайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy.

* Організатори, партнери чи члени журі можуть надавати заохочувальні нагороди (при погодженні з оркомітетом);

 

Коментарі