VІII Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків

Друзі, Stedley Art Foundation оголошує VІII Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків.

Тема

Мистецтво нових медіа: технології ± художник

Наука, техніка й мистецтво уклали альянс понад півстоліття тому, щороку цей альянс інтегрує нові програми, відкриття і технологічні інструменти, тільки чомусь в українських художніх інститутах не вивчають мистецтво нових медіа, не вчать розуміти, аналізувати і писати про нього, відрізняти художника від вправного користувача ПК.

Чи варто виносити твори, зроблені за допомогою нових медіа-технологій, включаючи цифрові та віртуальні технології, комп’ютерну графіку, анімацію,  відеоігриробототехніку, в окрему категорію мистецтва? Живописець і медіа-митець — це точно різні люди? Як впливають технології на філософію мистецтва?

Хто аналізуватиме морфінг, генеративне мистецтво, інтерактивне мистецтво, 3D моделювання, net.art, sound art, science art, glitch art — мистецтвознавці чи штучний інтелект?  Чи існує «золотий фонд» українського мистецтва нових медіа і за якими критеріями його визначали? Хто з українських митців, користуючись новими технологіями, створює  революційні й актуальні проекти?

Тема VIII Мистецтвознавчого Конкурсу дає добру можливість конкурсантам  написати про мистецтво нових медіа в Україні та  про вітчизняних медіа-художників і художниць у світовому контексті.

Вік учасників:

До 35 років

З чого почати: 
Написати мотиваційний лист на одну друковану сторінку, в якому коротко написати про себе, означити своє розуміння теми Конкурсу і сформулювати коротку аннотацію майбутнього есею.

Терміни 
Мотиваційний лист надсилайте координаторці конкурсу Valentyna Klymenko на адресу artcriticcontest@gmail.com до 20 серпня 2019 року

Процедура

На І етапі експерти за мотиваційними листами відбирають десять фіналістів і фіналісток. У вересні провідні редактори профільних медіа, арт-критики, куратори, історики мистецтва проведуть із фіналістами лекції і майстер-класи.

На ІІ етапі фіналісти Конкурсу пишуть статтю чи есе на тему «Мистецтво нових медіа: технології ± художник» і подають роботи до 15 жовтня.
Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться у листопаді.

Нагороди

І місце – музейна поїздка до Італії, публікація 

ІІ місце – 5000 грн, публікація 

ІІІ місце – мистецька бібліотека  від видавництва «Родовід» (на суму 3000 грн), публікація

*Організатори, партнери і члени журі можуть надавати заохочувальні призи (за погодженням з оркомітетом)

Партнери конкурсу

Італійський центр культури в Україні

Фонд Тетяни і Бориса Гриньових

Видавництво «Родовід»

Партнер спеціальної премії – видавництво Ist Publishing

Дизайн: Антон Гаук 

Коментарі