Коли команда львівського Інституту стратегії культури (ІСК) запросила мене відвідати 5-те триєнале сучасного українського мистецтва «Український Зріз» у Любліні, я непристойно зраділа – сподіваючись закрити нарешті гештальт з промоцією збірки есеїв, яка була створена спеціально…
Джон Крістофер Депп ІІ міг ніколи і не вийти на екран. Принаймні школу в 16 років покинув заради рок-групи, а не Голлівуду. Здається, музика так і лишилася його не до кінця реалізованою мрією, а ось…
БОГДАНА РОМАНЦОВА: Пані Віро, хочу почати із актуальної ситуації. Нас поки готові слухати, хоча вже не так активно, як рік тому. Що Україні варто представляти зараз за кордоном, які ідеї мають стати основними? І яке…
Катрін Малабу – французька філософиня, професорка філософії в The European Graduate School/EGS (Visp, Switzerland) та професорка сучасної європейської філософії в Centre for Research in Modern European Philosophy (CRMEP, Kingston University, London). Її філософські пошуки сконцентровані…
Проєкт «Партизани культури» продовжує публікацію текстів, які присвячені стану війни РФ з Україною. Західні та українські інтелектуали обмінюються думками в єдиному проєкті, спрямованому на підтримку українців та спробу осмислення воєнного та поствоєнного. Проєкт реалізовано за…
Єжи Новосельський – гнучкий художник, якому вдавалося вписувати свої роботи в найрізноманітніші контексти й простори. Він був професором художньої академії, знаним автором, однак за часів ПНР про важливу частину його творчості – сакральний живопис –…
Хай як це парадоксально сьогодні виглядає, але для багатьох моїх співвітчизників ця страшна війна стала не лише зустріччю з горем, а й зустріччю із собою, зустріччю зі своєю власною країною, яку до нападу Росії можна…
1. «Нація нізвідки» – так називалася стаття поважного автора, колишнього Посла США в Совєтському Союзі Джека Метлока, опублікована 2000 року в авторитетному виданні The New York Review of Books. Ця презирлива назва була не одна…
«Голос крові брата твого волає до мене з землі» Тора/Буття IV [10] Дослідницька перспектива, в контексті якої я пропоную подивитися на Голокост [1], здійснений 29-30 вересня 1941 р. у київському Бабиному…